بهترین مرکز مشاوره ژنتیک در غرب تهران

بهترین مرکز مشاوره ژنتیک در تهران کجاست ؟در آزمایشگاه ژنتیک چه خدماتی ارائه می شود؟ مشاوره ژنتیک برای چه  افرادی ضروری است ؟ آزمایش ژنتیک و البته مشاوره ژنتیک  یکی از آزمایش ضروری برای برخی افراد است که می تواند تا حد بسیار  بالایی از بروز  برخی ناهنجاری ها جلوگیری کند .  در ادامه این مطلب  ملاک های انتخاب برای  بهترین مراکز مشاوره ژنتیک در غرب تهران را بیان می کنیم .

طبقه بندی  کودکان استثنایی شامل طبقات  اختلالات یادگیری ، کم توانی  ذهنی،  اختلالات بینایی، اختلالات  شنوایی، اختلالات  چند معلولیتی ، آسیب پس از  ضربه مغذی ، اختلالات  زبان و تکلم ، اتیسم، اختلال  آشفتگی هیجانی  شدید،  اختلالات ارتوپدیک،  تاخیر  رشدی،  سایر آسیب  های سلامتی  و کودکان تیز هوش  است .

مشاوره ژنتیک چیست؟

در حقیقت مشاوره ژنتیک یک نوع فرایند  آموزشی است که  متخصصین  در این حوزه  با  افراد  مبتلا و یا در معرض خطر ، یک سری اطلاعات مفید  در رابطه با طریقه انتقال بیماری های ژنتیکی ،  نحوه به ارث رسیدن ، درصد ریسک  ازدواج های فامیلی،  میزان خطر ابتلا به فرزندان ، راه های پیشگیری از  این بیماری های ژنتیکی و…. در میان میگذارند.

اصولا مشاوره ژنتیک زمانی بین  ۲۰ تا ۶۰ دقیقه  نیاز دارد  و  بعد از این  جلسه تنها  ۱۰ تا ۱۵ درصد افراد نیاز به  آزمایشات ژنتیک دارند .

مشاوره ژنتیک در چه زمینه هایی انجام می شود ؟

مشاوره ژنتیک  قبل از ازدواج

مشاوره ژنتیک قبل از بارداری

مشاوره ژنتیک برای  بیماری سرطان

مشاوره  به منظور  بررسی انواع بیماری های ژنتیکی

و.. انجام می شود .

صحبت های  دکتر بوشهری در رابطه با اهمیت مشاوره ژنتیک

در طی ازدواج های فامیلی  درصد  ابتلا به بیماری های ژنتیکی چگونه است ؟

زوج هایی که با یکدیگر فامیل بوده اند و  ژن های مشابه  را از اجداد خود به ارث بردن  نیاز به مشاوره ژنتیک دارند .  متاسفانه برخی افراد  تنها تصور می کنند زوج هایی که نسبت  پسر عمو دختر عمو دارند  باید مشاوره ژنتیک  انجام دهند در حالی  که این باور کاملا اشتباه است . حتی اگر نسبت  بین زوج دختر خاله و پسر خاله باشد  نیز احتمال بروز بیماری های ژنتیکی وجود دارد ، در حالی که  این ازدواج دو طرفه باشد  یعنی هم  زوج با یکیدگیر  دختر عمو پسر عمو و هم دختر خاله  پسرخاله باشند ،  می توان گفت پر خطر ترین نوع ازدواج  است و  تشابه ژنتیکی در آن ها ۲۵ درصد می باشد  .

توصیه ما  به شما عزیزان این است  که  سعی کنید مشاوره ژنتیک را  قبل از  ازدواج  که  علاقه ای بین  طرفین ایجاد نشده است  انجام دهید تا  مشاور ژنتیک  بتواند برای شما بهترین تصمیم را بگیرد .

در مرکز آزمایشگاه ژنتیک پارسه ژنکس،  سعی بر این  شده است تمام خدمات  توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام  شود  تا  احتمال بروز هر گونه خطا  به طور کامل از بین برود و  مراجعین  عزیز بیشترین میزان رضایت را داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =