واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یکی از عمل هایی می باشد که در بین زنان بسیار رواج دارد . این عمل برای تنگ کردن عضلات کف لگن نواحی واژن استفاده می شود . واژینوپلاستی تمامی نشانه های افتادگی واژن را برطرف می کند . علل اساسی افتادگی و گشاد شدن واژن شامل موارد ذیل می شود

  • افزایش وزن
  • زایمان های طبیعی متداول
  • لاغری بیش از حد

در شرایط شلی واژن عضله های دیواره واژن کنترل و توانایی خود را از دست می دهد و در نهایت قطر درونی واژن بیشتر می شود . گشاد شدن واژن عوارضی همچون کم شدن میل جنسی و نیز اختلالاتی از جمله بی اختیاری ادرار را به دنبال دارد .

واژینوپلاستی

کاندیدای واژینوپلاستی

بهترین اشخاصی که برای واژینوپلاستی اقدام می کنند کستانی هستند که واژن آن ها تغییر ظاهر داده است – در طول زایمان جراحی یا کشیدگی واژن داشته اند  . بعد از زایمان یا در سنین بالا تر بافت های نواحی واژن امکان دارد دچار شلی شوند – عضله های لگن توانایی خود را از دست می دهد و دیواره واژن حالت سفتی خود را از دست می دهد . این تغییرات عادی مسلما تاثیرات مثبتی روی زندگی زناشویی این افراد نخواهد گذاشت بلکه باعث می شود زندگی جنسی آن ها با مشکلاتی همراه باشد . واژینوپلاستی راهی است که می توان به وسیله آن دوره جوانی را برگرداند و می تواند احساس جنسی را افزایش دهد و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس خانم ها شود . هر شخصی که دارای سلامت کافی باشد می تواند اقدام به واژینوپلاستی کند به همین دلیل حتی خانم هایی که هیچ وقت سابقه صدمه دیدن واژن را نداشته اند می توانند این جراحی را انجام دهند چون تمایل دارند که زیبایی واژن خود را برگردانند.

جراحی واژینوپلاستی در بیشتر مواقع بین یک الی دو ساعت زمان می برد  و جراحی اصولا از نردیک کردن عضله های واژن یا برداشت هر نوع پوست شل و مازاد از روی واژن می باشد . واژینوپلاستی در صورتی که احتیاج باشد می تواند هم زمان هر دو کاری که در قسمت بالا ذکر شد را انجام دهد یعنی دوری عضله های واژن را از بین ببرد و هم قسمت های شلی و مازاد را بردارد .

واژینوپلاستی بایستی توسط یک جراح زیبایی زنان و متخصص زنان انجام شود . دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنانواژینوپلاستی را به شکل تخصصی انجام می دهد و توانسته در چند سال سابقه پزشکی خود صدها بیمار را جراحی و رضایت آنان را از آن خود کند . جهت مشاوره و رزرو وقت می توانید به شماره های قسمت تماس با ما در سایت مراجعه فرمائید .

نتیجه ای که از واژینوپلاستی دریافت می شود واژن تنگ می شود و همین امر باعث بهبود روابط زناشویی می شود . این عمل همراه با دو روش بیهوشی و بی حسی موضعی انجام می شود

 بهبودی

بهبودی بعد از واژینوپلاستی بسیار راحت می باشد و بیمار  به مدت چند ساعت در  بیمارستان بستری نمی شود و اگر مشکلی وجود نداشته باشد مرخص می شود . تورم و کبودی در نواحی که جراحی شده است بسیار امری طبیعی است و بین ۷ الی ۱۴ روز زمان می برد که بهبود یابد و به مدت ۶ هفته نباید رابطه جنسی برقرار کرد . بعد از اولین هفته بیمار این اجازه را دارد که به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کند  و بعد از سه هفته  بیمار به سلامت کافی می رسد . اگر واژینوپلاستی همراه با جراحی های دیگر همزمان انجام شود دوران بهبودی آن بیشتر زمان می برد  .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =